Po nelaimės suskubo tikrinti baseinus: chloras - ne vienintelis pavojus

Po viename sostinės baseine įvykusios nelaimės, kai 2 berniukai ir vieno jų tėvas apsinuodijo stipria chloro koncentracija, specialistai suskubo tikrinti baseino vandens ir technikos bendrą būklę. O štai medikai sako, kad mėgstantiems turkštis baseino vandenyse sveikatos nemalonumų gali grėsti ne tik dėl chloro, bet ir dėl juose knibždėte knibždančių pačių besimaudančių atneštų bakterijų.

Moksleivių sveikatos centro baseine trečiadienį turškiasi antrokai ir vyksta plaukimo treniruotė, nors dar šį sekmadienį būtent šioje vietoje, prie baseino krašto, kur dabar savo rankomis laikosi vaikai, ir įvyko nelaimė. Du mažamečiai vandenyje pradėjo alpti, nes po vandenį pasklido didelis chloro kiekis. Baseino vadovai tikino, kad pateko per daug chemikalų, kadangi sugedo vandens siurblys.

Nuo per didelės chloro koncentracijos apsvaigę berniukai atsidūrė ligoninėje, vienas jų iki šiol reanimacijoje, nors medikai turi ir džiugių žinių.

„Iš intensyvios terapijos to vieno vaiko tikrai dar šiandien neišrašome, mes jį išrašysim rytoj, perkelsime į skyrių tolimesniam gydymui, nes jam intensyvios terapijos nereikia, tačiau reikalingas gydymas ir priežiūra“, – sako Vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Goda Viktorija Cibulskienė.

Tačiau tyrimus baseine pradėjęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai taško istorijoje dar nededa. Specialistai įtaria, kad tądien chloro normos baseine nebuvo tikrintos iš viso, nors tą daryti reikalaujama kiekvieną dieną ir ne vieną kartą.

„Pasirodo, kad tą dieną, kai įvyko nelaimė, chloro likutis baseino vandenyje iš viso nebuvo tikrintas. Tad niekas negali paneigti, kad tos nelaimės buvo galima išvengti, todėl, kad vietoj to, kad chloro likutis būtų tikrintas penkis kartus, automatiškai ir vieną kartą rankiniu būdu, buvo netikrintas nė karto“, – pasakoja direktorė Rolanda Lingienė.

Po nelaimės praėjus kelioms dienoms, specialistų paimti baseino vandens mėginiai jau rodė tinkamus skaičius. Todėl baseino veikla ir nesustabdyta. Pagal nustatytas normas chloro baseino vandenyje turėtų būti nuo 1 iki 3 miligramų litre. Chloras baseinuose naudojamas higienai palaikyti, mat jis žudo įvairias bakterijas. Tiesa, kartu graužia mūsų odą ir audinius. Dėl to ilgai turkštis baseinuose nacionalinės visuomenės centro specialistai nepataria.

„Tas kiekis visada veikia tiek drabužius, tiek žmogaus odą. Ten baseine niekas nebūna labai ilgai, bet chloro yra tam tikros normos, kad būtų mažiausiai kenksmingos žmogui, todėl ir palaikomas atitinkamas kiekis“, – teigia aplinkos tyrimų poskyrio vedėja Irena Kavoliūnienė.

Gydytojai pasakoja, kad chloras baseinuose ir gelbsti, ir kenkia. Todėl normos turi būti griežtai stebimos. Be kita ko, baseinuose knibžda ir kitų gyvybių.

Visą straipsnį galite rasti:https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1013646/po-nelaimes-suskubo-tikrinti-baseinus-chloras-ne-vienintelis-pavojus

Nuoroda į šaltinį