Dermatologė: dažniausiai grybelinės ligos tyko ne baseine

Jei pastebėjote, jog niežti, ima pleiskanoti pėdos ar tarpupirščiai, atsiranda pūslės ir paraudimai ar net pakinta nagų spalva – grybelinė liga Jums apie save jau praneša itin aiškiai. Tokiu atveju neskubėkite gailėtis turimo baseino, spa ar sporto klubo abonemento, kur su daugeliu kitų asmenų vaikščiojate basi. Pasak dermatologės Danutės Mačiulienės, pėdų ir nagų grybelį galėjote parsinešti ne iš kokios viešos, basakojų pamėgtos vietos, o netgi iš geri pažįstamų žmonių namų.

„Greičiau nei baseine grybelį galima „pasigauti“ lankantis pas bet ką namuose. Daugelis turi įprotį atėję į svečius nusiauti batus ir vaikščioti su kojinėm. O kojinės juk taip pat susirenka grybus nuo svetimų kilimų. Kiti renkasi apsiauti svetimas šlepetes – šio veiksmo pasekmės yra tokios pačios: galite susirinkti ir į savo batus susidėti ligos sukėlėjus“, - įspėja dermatologė.

Gydytoja taip pat pabrėžia, kad grybelinės ligos nepamatysite iš karto.

„Jei prisirinkote grybų, to galite nepajusti net iki tada, kol, pavyzdžiui, susižalosite nagą – jį sumušite ar prispausite. O galbūt pajusite nemalonų jausmą ar niežėjimą tarpupirščiuose, kai kojos perkais ar suprakaituos batuose“, - apie klastingas grybelines ligas pasakoja gydytoja.

Galiausi, anot D.Mačiulienės, svarbu įsisąmoninti, jog nuo tokių ligų gali išgelbėti tik didelis noras save saugoti. Tad jei blogai jaučiatės svečiuose vaikščiodami su batais, pasiryžkite nešiotis savo šlepetes, nes atspėti, kuriuose namuose gali būti tokių ligų sukėlėjų, yra tiesiog neįmanoma.

„Sulaukiu pacientų, į kuriuos pasižiūrėjus niekas nepagalvotų apie grybelines ligas. Tai itin savo išvaizda besirūpinantys, stilingi žmonės. Tačiau jų nagai paveikti grybelinės ligos. Tai reiškia, kad ir jų namuose sukėlėjų netrūksta nei ant kilimų, nei šlepetėse...“, - pabrėžia gydytoja.